as zaidziau su uv, tai numazinus kiek tik imanoma ir palikus orginalu dazni dirba stabiliai, bet -20c del zemutinio voltazo mazom apkrovom ji retai kada panaudoja(retai kada tiek mazai pc apkrautas) svarbu lubas atitinkamai gerai sutvarkyt.
Tai, kad pas mane visi kompai išskyrus Atom'ą 90-95% laiko praleidžia dirbdami mažiausiu dažniu. Laptope dažniausiai dirbu įsijungęs Powersaving (standartiniais Win7 įrankiais) režimą ir CPU nepakyla žemiau galimo minimumo (nepamenu ar 800MHz ar 1.2GHz).
Linuxiniam desktope pasileidęs monitorinimą tai ten tik trys galimos padėtys - 1.2GHz, 2.4GHz ir 2.5GHz. Dažniausiai būna 1.2GHz, tik žiūrint filmą momentais pakyla iki 2.5GHz, rankom perjungus į 1.2GHz nestabdo iki FullHD. Ant šito AMD naršant internete dažnis irgi stovi ties minimumu - 800MHz, net su gana flashu apkrautais puslapiais. Anksčiau ant Windows naudodavau RMClock - super daiktas, galima labai konfigūruoti įtampas, dažnius, kaip ir kada jam pereiti prie vieno ar kito dažnio ir t.t. Tik bėda, kad jis šio AMD proco nepažįsta ir neveikia, tai neišbandžiau. Galų gale ant jo suksis Hyper-V ir vieninteliai įrankiai mažinti įtampas ir koreguoti dažnius - BIOS.
Kai dar pas mane metesi Atlhon 900Mhz su jo undervolt zaidziau. Naudos buvo. Gal kokius 5C numusiau. O siais laikais tai mazai naudos bus. Nes yra dazniu/voltage numusimas. O y ka jis numusa negali reguliuot dazniausiai.
Pirmuosiuose modeliuose lyg buvo galima speedstep nustatinet programiskai. Is to naudos buvo.
Dabar viskas y hardcodinta ir nieko cia nepakeisi... Naudok powersaver mode Pas mane NB ant tokio visa laika sukasi.
Programiškai ir dabar galima. RMClock geriausias ką teko bandyt, bet ne su visais hardwarais dirba. Bet su tais kur dirba tai gali nusistatyti krūvą powersate'ų (dažnio/įtampos kombinacijų) ir prie kokios apkrovos pereitį į aukštesnį ar žemesnį state. Deja pas softwarinius irgi yra limitacija - dažniausiai neleidžia pakeisti žemutinės įtampos ribos ant mažiausio dažnio (bent jau kiek tkeo daryt niekad neleido).
Su įprogramuotais tai kaip spėju, jei iš BIOS nustatai įtampas mažiausiam ir didžiausiam dažniui, tai tarpiniams dažniams įtampas paskaičiuoja matematiškai atsižvelgiant į BIOS nustatytas minimalias ir maksimalias (bent jau taip stebėjimai rodo). Tiek, kad tarpinės reikšmės išties retai naudojamos - dažniausiai šokinėjama tarp min ir max.