Page 1 of 1

Seno laužo tvarkymas.

Posted: 2013-02-12 14:12
by Snoopazz
Sveiki visi,

Nesenai gavau seną stacionaru kompa. Viskas būtų kaip būtų, bet tas nelemtas daiktas niekaip normaliai nedirba. Dėl nepaaiškinamų priežaščių jis persikrauna. Kartais tai padaro dar besiužsikraudinėdamas. Kartais net BYP nesulaukus (vos tik ijungus). Kartais pasiekia OS, leidžia kažką nedaug nuveikti o tada persikrauna iš niekur nieko.

Noriu paklausti kas gali būti negerai su šiuo laužu?

Iškart noriu pasakyti, kad neesu kažkoks neapsišvietęs šioje srityje. Ką meginau tikrinti:
1. Tikrinau RAM ploksteles. Bandžiau isimti tai viena, tai kita, tai sukeisti vietomis, tai naudoti tik viena, tai naudoti tik dvi. JOKIO EFEKTO
2. Mėginau keisti vaizdo plokšte. ASUS N6200 TD 128MB keiciau i kazkokia senieną su 64MB ram, ji veikė, bet persikrovimų problemos neišsprendė... tada grazinau ASUS, bedos tos pacios.
3. Meginau atjungti Hardus, tai viena tai kita, (savu laiku kad patikrinciau, buvau visuose diskuose palikes po viena Linux Distribuciją, kad su bet kuriuo pajungtu Hardu kompas normaliai uzsikrautu...). Nieko. Su visais hardais tas pats.
4. Maitinimo blokas lyg ir twarkoj, ventiliatorius sukasi, pucia. Srove visur paduodama.
5. Meginau ziurėti ar visus ventiliatorius tinkamose vietose sujunges (ta prasme ar CPU_FAN kartais ne i SYS_FAN įkištas, bet ne....)

Daugiau net nezinau, ką pasakyti. Gal atsiras susidūrusių čia su tokia pačia beda. kompas senas. jei prikelti reikės investicijų didelių tada tiek jau to, bet būtų smagu susitvarkyti ji mažytėms reikmėms.

Iš anksto ačiū!

Re: Seno laužo tvarkymas.

Posted: 2013-02-12 16:19
by evil
Tikimybes:
90% - blogas maistas (kad paduoda itampa dar nieko nereiskia, realiai PSU gerumas pasimato tik pajungus oscilografa)
9% - bloga M/B,
1% - kas nors kita ko dar nebuvai pakeites.

Re: Seno laužo tvarkymas.

Posted: 2013-02-12 16:27
by Snoopazz
dėl PSU man irgi kyla minciu, bet zinau, kad naujas apie 150Lt atsieitu (nei geras, nei blogas, nes kompas gero nevertas net)..

Ooo, kas galėtų būti su motinine? kažkas perdege?

Re: Seno laužo tvarkymas.

Posted: 2013-02-12 17:17
by neburtininkas
jei reik okiu snienu kreipkis, gal galesiu parvezti ant velyku uz simbolone kaina. aisku jos nelabai ko ir vertos.

Re: Seno laužo tvarkymas.

Posted: 2013-02-12 17:37
by Snoopazz
ziuresim.. gal is kaimyno ka nors seno bet patikimesnio gausiu. Dekui uz pagalba!

Re: Seno laužo tvarkymas.

Posted: 2013-02-12 18:08
by DjBendis
Ant mb patikrink visus kondencatorius. Gal kazkuris issiputes. Beto kondika gali buti isdziuve. Pabandyk isimti viska kas prijungta ant motinines. Ziurek ar tas pats darosi. Jeigu ne tada tikrai maitinimas. O diel pabandimo gali pajungti is kito pc pasiskolines :)

Re: Seno laužo tvarkymas.

Posted: 2014-10-14 14:19
by raima55
djbenderis, na suzinojau, kad yra ipuciantys fan. bet is foto buvo susidares toks vaizdas, kad nera case fan`u, del to tikrai didesne temp butu, ratu makaluojant tapati silta ora, negu 1 ant cpu 1 ispuciantis. Siuo metu pas mane tik 1 ispuciantis fan, ir del temperaturu nesiskundziu, o ir triuksmo nera :)