Kompiuterių Surinkimas

Viskas apie kompiuterio dalis, periferija ir komponentus...

Norbertas

2016-01-14 08:46

Gal nelabai i tema prie surinkimo? Bet kita vertus - temperaturos rodo, ar viskas gerai surinkta ir veikia. Tad gal parekomenduotumet optimalia programa PC parametru stebesenai (temperaturu, fps, ventiliatoriu kontrolei) su patogiom ir aiskiom funkcijom?
Dalis senesniu programu nebenoriai veikia su win10. Ir nesinori visokio papildomo bundle ar app siuksliu prisirasyti i kompa.
Kaip del FanSpeed? CoreTemp? HVmonitor? Gal dar ka esat ismegine? Easy tune?
Monitorius su pele. Ir dar
AMD FX8350 4.0Ghz / Gigabyte 990XA-UD3 / ASUS STRIX R9 380X 4GB / DDR3 Kingston HyperX 1866 2x8GB / HDD 1TB / SSD ADATA SP900 128GB / Be quite System power 8 600W / 4 x Deepcool 120 fans

DjBendis

2016-01-14 09:20

Nebuk ligonis. Visu pirma patsisiusk is savo plokstes gamintojo saito programa. Ten turetu buti kazkokie tools'ai. Del psu isvis kazkaip skamba abejotinai. Nes nuo atx kabelio mamka negali nustatyti jo temperaturos. Nebent eina specelus laidukas iki mamkos. Nes per tuos laidus eina minusine srove nulis ir pliusine srove. Del fps gyvenime nesidomejau ir tai neaktualu. Juo lab kad kompa susirinkai tikrai ne prasta. Pas mane viskas jau pasene ipac cpu bet jeigu zaidzian zaidimus nematai jokiu trukumu vadinasi viskas gerai. Jeigu tu pergyveni del fps tam kad losti online saudykles tai patikiek ne tik tavo pc greitis tai itakoja. Interneto pingas rauterio stabdimas ir pacio servo lagas. Tad del keletos isgautu kadru per sekunde nieko is to nelaimesi. Fps buvo aktualu sekti anksciau kai kompai mediniai buvo. Turi zvieriuka ir juo dziaukis. Temperaturu per daug nereikia sureiksminti. Kritiniu ribu nepasieksi. Jeigu nori gero ausinimo ir dar tilaus teks pakloti ausinimui nemazus pinigelius nes ventiliatoriai su dideliu oro srautu kainuoja. Plius tektu keisti cpu ir vga ausintuvus. Kaip jau anksciau minejau cia tau pades tik arctik cooling ausintuvai. Jokiu tt ar zalmanu net neziurek cooling master tik vardas beliko o kiti gamintojai labai brangus. Del visu parametru stebejimo naudoju termo monitoring. Cia skirta butent mano mamkai nes ji turi labai daug davikliu.
AMD Phenom(tm) II X6 1075T xspc block|Crucial® Ballistix® Tactical Tracer 16GB|ASUS R9 290|VGA Cooler: Aqua Computer kryographics Hawaii 290|OCZ ZT SERIES 750W|SABERTOOTH 990FX|Corsair Obsidian 750 D|Fans: Corsair AF 140|Kingston Hyperx 240|Radeon R7 240

Norbertas

2016-01-14 12:33

Del visu siu dalyku pilnai sutinku. Pats svarsciau komplektuoti arctic cooling f12 vietoj deepcool papildomu. Todel pasidomejau ju produktais - manau santykis tarp parametru ir kainos vienas geresniu.
Bent jau dabar matau, kad arctic cooling nera pas nieka atsargose, kazko is freezer 11 ar 13.
Kokio oro srauto galetu pakakti, su mintim, apie procesoriaus OC iki 4.2 ghz.
Sis man atrodo mazokas
http://www.skytech.lt/xdcgammaxx200-dee ... 31086.html" onclick="window.open(this.href);return false;
300 modelio irgi nebus iki vasario antros puses. Nors nelabai su jais yra palyginimu.
Freezer 7 pro atrodo neblogai. Galios poreikis didesnis, bet ir srautas 30% stipresnis ant maksimaliu apsuku.
Nors visur cia itakos turi ne tik srauto galingumas, bet ir ploksteliu plotas, medziagos ir tt.
Dar mintyse yra toks:
http://www.kilobaitas.lt/Ausintuvai/XIL ... &ID=612226" onclick="window.open(this.href);return false;

Online zaidimu tikrai nelosiu - jau praauges tai. Mane kiek neramina luzinejimas - gal cia del paties zaidimo, bet vienu metu ima stipriai suktis ventiliatorius (pastebejau, pvz prasidejus lietui - todel ir galvoju fps kazkoki monitoringa, kad suprast ar su tuo susije) ir tam tikru momentu zaidimas luzta. raso driveriu problema. Nes taip palietus korpusa, ispuciamas oras pakankamai vesus. Bet imus stipriai suktis ventiliatoriui, susyla. Tas ir neramina. Todel ir galvoju pasijungti kuo daugiau parametru ir paziureti, kas apskritai vyksta jame. Cpu ventiliatoriu dejau naudodamas standartine jau uztepta termo pasta. Prispaudes ji dar vos vos pasukinejau i sonus susitepimui. Tikiuosi nebusiu jos isspaudes is po ploksteles dugno.
AMD FX8350 4.0Ghz / Gigabyte 990XA-UD3 / ASUS STRIX R9 380X 4GB / DDR3 Kingston HyperX 1866 2x8GB / HDD 1TB / SSD ADATA SP900 128GB / Be quite System power 8 600W / 4 x Deepcool 120 fans

DjBendis

2016-01-14 13:02

Del draiveriu gali luzineti zaidimas. Visus mamkos ir vga draiverius reikia siustis is oficialiu saitu. Jie ten naujausi. Diskus iskart gali kabinti ant vinies. As net cd room neturiu jau n metu. Dar pasitikrink ar driect x tvarkoje. Plius dar ten visokie papildai reikalingi del zaidimu. Jeigu draiveriai gliucina del to sunkiau dyrba procas. Tiesa del tavo maiteko tokiu ebejoniu kyla ar jis ne ant ribos. Nes sistema amd. Vga ir cpu miegsta rimtesnio darbo metu daugiau energijos suvartoti. Ne veltui pas mane 750W. Nes pvz mano cpu ima iki 140w vga iki 300w plius mamka uzmaitinti su 8pin net nezinau ka ji valgo. Bet pagal visokius internetinius puslapius kur gali apskaiciuoti as turiu neipatingai daug virsaus ir pvz antros vga jau niekaip nepaleisciau. Del fps pabandyk i google isivesti fps monitoring ar kazkas tokio. Turetum tikrai kazka rasti. Tiesa del cpu ausintuvo. Arctic cooling svetaineje yra parasyta kiek vatu sugeba atausinti. Taj stenkis rinktis bent 100W daugiau. Nesirink ribinio varianto. Beje ne tik varle prekiauja egzotika. As visa savo kompa rinkausi kilobaite tik vga is danijos vezta nes del bitcoitu buvio deficitas beveik visoj europoj.
AMD Phenom(tm) II X6 1075T xspc block|Crucial® Ballistix® Tactical Tracer 16GB|ASUS R9 290|VGA Cooler: Aqua Computer kryographics Hawaii 290|OCZ ZT SERIES 750W|SABERTOOTH 990FX|Corsair Obsidian 750 D|Fans: Corsair AF 140|Kingston Hyperx 240|Radeon R7 240

DjBendis

2016-01-14 13:03

Uzfludino telefas :)

Norbertas

2016-01-14 13:14

Tai jeigu pas pati cpu ima iki 140W, tai idetas ausintuvas ausinantis iki 250W?
Tai del tu ausintuvu stebesiu, kas atsiras rinkoje. Tikrai pasikeisiu. Keista, kad skytech arctic cooling kainos mazesnes, negu ju oficialiam tinklalapyje. DVD irgi nestaciau - disku jau irgi senokai nenaudoju, viska siunciuosi is gamintojo atnaujinta. pameginsiu perinstaliuoti, ismeginsiu koki kita zaidima. Nes sis kiek skaiciau turi vaizdo bug'u. Ypac su 4:3 monitoriais. O toks pas mane dabar is visu likusiu. Tai ir config failas pakoreguotas, tai gal ka ir itakoja.
Radau info del to power temperature:
http://www.overclockers.ru/lab/46830_3/ ... 66:1,67:94" onclick="window.open(this.href);return false;

Cia pasirodo mosfet temperatura.

DjBendis

2016-01-14 13:47

Tai va del psu kaip ir issiaiskinom :) Anksciau kai nesinaudojau vandeniu turejau uzsidejas freezer 13 pro jeigu gerai pamenu jo ausinimo galia buvo 300vatu. Siuo metu negaliu ivardinti kokia manos sistemos ausinimo galia. Bet turetu siekti iki 800vatu cpu ir vga bendrai ausinami su 10 ventiliatoriu ant minimaliu apsuku :)

Norbertas

2016-01-14 22:02

Del PSU galingumo pats ilgai svarschiau. Keleta skaichiuokliu buvau paleides ir dauguma tokia komplektacija rode apie 500-550W, tai dar pridejau 10%, tad paemiau 600. Tik newegg skaichiais parode virs 1000. Net paties be quite skaiciuokle 600 nesieke.
O su ausintuvu irgi neizinia kuom tiketi ir kur skaiciuoja tik cpu, o kur visos testines sistemos. Vieni testai rodo, kad apkrovos metu procesorius siekia 200W, kitur 240w, tai cia jau ir freezer 13 pro nepakaktu. Juolab jo nebegamina. Arctic cooling jau dvigubi ventiliatoriai su vandeniniu pcu ausintuvu rekomenduojami iki 250W. O freezer 13 dabar gaminamos modifikacijos tik iki 150W.

DjBendis

2016-01-14 22:31

Na pas mane buvo pro versija. Ir jau senai tai buvo tad nenuostabu kad jo nebegamina. Na sitoj vietoj tik tavo pacio supratimas kurio ti tikrai turi ir pinigines storis pades :)

Andrejka

2016-01-15 21:35

Norbertas wrote:Del PSU galingumo pats ilgai svarschiau. Keleta skaichiuokliu buvau paleides ir dauguma tokia komplektacija rode apie 500-550W, tai dar pridejau 10%, tad paemiau 600. Tik newegg skaichiais parode virs 1000. Net paties be quite skaiciuokle 600 nesieke.
O su ausintuvu irgi neizinia kuom tiketi ir kur skaiciuoja tik cpu, o kur visos testines sistemos. Vieni testai rodo, kad apkrovos metu procesorius siekia 200W, kitur 240w, tai cia jau ir freezer 13 pro nepakaktu. Juolab jo nebegamina. Arctic cooling jau dvigubi ventiliatoriai su vandeniniu pcu ausintuvu rekomenduojami iki 250W. O freezer 13 dabar gaminamos modifikacijos tik iki 150W.
Na mano H100i GTX visai dar susitvarko su 125W procu overclockintu ant 35 procentų. Nors Hardware monitor prime teste rodo 150~160W, realiai srėbia apie 180~200W nes reikia dar ir voltus paskaičiuoti. Tad išvada tokia, kad 2x140 mm radiatorius tą puikiai padaro ir dar lieka vietos.~15 laipsnių. Žinoma dar reikia gerai izoliuoti tarpus kad oras geriau kirstų radiatorių ir nesiurbtų pro šonus.
PC: ASUS P6T Deluxe / X5675@4.5Ghz / 8GB RAM / 256GB SSD / 1TB + 500GB HDD's / Sapphire R9 380X NITRO OC + 850W CORSAIR PSU + CORSAIR H110i GTX
LAPTOP: DELL 3550 + 1TB Samsung EVO850 SSD :))

DjBendis

2016-01-15 22:30

Andreika kaip suprantu nekazka rauki apie ausinima skysciu. Tavo ausintuvas geras bet norint osgauti efektivuma ne tarpelius dangstyti reikia o deti ventiliatorius is abeju pusiu ir ne tokius kur sviecia blizga ir muses baido bet su geru oro spaudimu. Mentes turi buti pasuktos nemazu kampu. Pas mane atvira sistemele stovi su litru ausinimo skyscio. Stovi pora radiatoriu 2×14 ir 3×14 abu radiatoriai ausinami su 10 corsair air flow ventiliatoriu. Namie tyla ir efektivus ausinimas. O tavo radiatorius tik graziai atrodo su baisei triuksminga pompa ir dar neblogai kainuojanti. O tai ka raso gamintojas toli neatitinla realybes. Del to ir siulau arctic cooling rinktis su dvigubai dedesnius vatu skaicoumi. Tikrai efektiviau :) Ir tiesa tau laikas stiprei atsinaujinti. Vga jau turbut visai isprievartauta. Ir kazin ar del 5% isgauto performenso po bioso perrasimo bus daug naudos. Perkais procas ir teks vistiek korta nusipirkti :) Cia nestumimas. Tesiog protinga mintis. Na nebent sportinis interesas kamuoja. Tada sekmes nesudeginti vga :)

Andrejka

2016-01-16 01:11

Nu jau reiks daug rašyti... :/

Turėjau custom watercoolingo sistemą seniau iš mašininio radiatoriaus kai dar nusipirk, susisuk, pastatyk ir girkis kokį ilgą turi ne kiekvienas buvo susitaupęs (aš nestūmiu, tiesiog tokia realybė), ši sistema iki šiol pas draugą ant C2D proco stovi jį sėkmingai overclockinus ir yra visiškai betriukšmė. Dabar gi nenorėjau krušti sau smegenų dėl pompų, rezervuarų, sukinėjimo, surinkinėjimo ir panašiai. Man CPU aušintuvui pakanka visko kaip yra. Sistema dabar suderinta IDLE, naršyme ir pan. dirbti be garso (~840 rpm aš jo negirdžiu), pompos garsai tai yra normalu nes sutalpinti viską viename ir padaryti begarsę sistema negali niekas, tas pats Cooler Master nepton 280 gyrėsi jog jų sistema super kaip šalina 300W tdp, o Corsair'as nieko net neskelbia, lenkia testuose, turi pilną customizaciją per man bent jau veikinatį Corsair link'ą na ir t.t.. bet kalbant apie ventiliatorius su aukštu statiniu spaudimu, taip - pastatyti ventilius iš abiejų pusių tai geras dalykas, bet kai pusė oro srauto eina pro ventiliatorių skirtų pūsti šaltą orą į komponentus kraštus, o padarius išsiurbimo setup'ą jauti kaip pučia tik vidurys, tai kas iš tų 3,99 mm/h20 slėgio, kai slėgis ar siurbimas yra tas pats. Čia yra parodytas jų bandymų stendas https://youtu.be/9uUXt7mE6Qg?t=266" onclick="window.open(this.href);return false; bet pamirštama jog šie ventiliatoriai yra prisukami prie skylės į kurią jie sutelpa idealiai. O tam kad radiatorius būtų išnaudotas pilnai, reikia dėti štai ką ventiliatoriams esantiems iš abiejų pusių: http://benchmarkreviews.com/wp-content/ ... Gasket.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
arba https://mnpctech.com/images/companies/3 ... grill1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; corsair tipo debiloidiniams ventiliatoriams.
Tada tiesiog oras neturės kur dėtis ir ventiliatorius arba išstums arba išsiurbs.
Aišku norėčiau 2X280mm radiatorių, vieno prieky, kito viršuj, bet normalaus vieneto kaina vos ne kaip mano aušinimo sistemos, bet aš jau paaiškinau pasirinkima samuoju metu.

Kas dėl naujinimų, tai o ką naujinti ? Kai turėsiu 4k monitorių tai pirksiu bent 980Ti 6GB lygio kažką. O kam su Full HD dėl keletos neoptimizuotų žaidimukų imti be galvos skaileikus, 980Ti, titan-z'us įvairiausius ir t.t. ? Nes dabar taip madinga ? Pagal našumą vienam branduoliui,
http://cdn.overclock.net/3/38/900x900px ... ot018.jpeg" onclick="window.open(this.href);return false;
nuo to ką turi visi dabartiniai užkietėję geimeriai procas atsilieka apie 30 procentų (čua maniškio testas), bet vėl gi, paėmus tai jog vis dar nėra pilno multicore supporto iš skirtingų aplikacijų, ir kol nenaudoji topinės vaizdo plokštės ir 4k, imti kažką super duperinio yra neprotinga. Taip sintetiniuose testuose gauni duperinį prieaugį per multicore. Mes su draugais lošiam CS:GO vakarais. Kol šalta, pereidinėju Crysis nuo pirmos dalies. Tai ką ? Crytek varikliukas net pats pirmas, veikia žymiai geriau nei tas source, ir pirmo crysis grafika geresnė už cs:go, CoD nauju daliu kurių paskutinė visus vemt verčia... crytek 3.xxx ten kažkuris (naujausias) varikliukas iš vis žmonėm atrodo kaip tikras pasaulis. kur logika progreso? Pirkti kažką kad palaikytų mainstryminius bugus ? O gi niekur. per beveik 10 metu procesoriai pagreitėjo tik per 30 proc...

Todėl jeigu reikės atsinaujinti imsiu X58 motininę ir X5675 arba X5660, kuris puikiai keliasi iki 4,5+Ghz ir turi 6 tiesioginius ir 12 loginių branduolių ir rigas kainuoja kaip naujos kartos procas
PC: ASUS P6T Deluxe / X5675@4.5Ghz / 8GB RAM / 256GB SSD / 1TB + 500GB HDD's / Sapphire R9 380X NITRO OC + 850W CORSAIR PSU + CORSAIR H110i GTX

DjBendis

2016-01-16 10:37

Andreika. Paziurek i mano parasa ir suprasi kad as ne tas kur madas vaikosi. Procas jau seniena skaitosi. Kompas tobulintas pries pora metu dedemt vietoj dvieju 5870 i r9 290. Skustis negaliu. Grafikos tesiog nuostabios. Del 4k as visai mesuku kiausu nes jo skyrtuma galima iziureti jei monikas stovi visai pries nosi naudoju lg 27 coliu su labai gera raiska ir kontrastu. Pilnai uztenka. Jeigu zaidimas blogai optimizuotas monikas kokybes nepagerins. Del vaizdo ploksciu tobulejimo per 10 metu. Esi siuo klausimu labai neteisus, bet cia as nepulsiu pasakoti :) Del ausinimui skirtu tarpyniu jos skirtos ne slim radiatoriams. Esi manau mates radiatoriu blokus kuriu storis prasideda nuo 4 cm iki berods 7. Tai va ten jau norint kad prapustu per tiek reikia pastangu. Ir nera dar tokiu ventiliatoriu kurie nekelent galso ir naudojant tik ipuciant ar istraukiant susitvarkytu su ju atvesinimu. Tokiems radiatoriams net papildomi oro srauto tuneliai dedami. Bet cia jau reikia nesveikai didelio korpuso, nes standartines netinka tokiom mesamonem. Ir nereikia daryti overkilo. Del tavo anlsciau naudoto ausinimo. Manau kad cia buvo didziulio noro ir uzsispirimo reikalas. Pripazink. Neatrode grazei :) Del tu pompu triuksmo as nesirinkau EK. Pas mane stovi vokeciu firmos pompa kure dar ir valdyti galiu. Plius ji man padeda valdyti papildomus ventiliatorius pagal temperaturas. Darydamas vandens ausinima apie ji labai ilga laika mokiausi ir domejausi. Ir tik tada viska susipirkau. Aisku sis malonumas kainavo. Ne viska is kart pavyko nusipirkti,nes pinigais nelyja :) Beveik visa sistema tinka betkokio ateityje renkamo kompo ausinimui. Tik gpu bloko neuzdesi niekur. Cpu bokas tknka tiek amd tiek intel nes tokia komplektacija pas mane.

Andrejka

2016-01-16 11:46

Aš kalbėjau apie CPU tobulėjimą per 10 metų bet anyway, gal ne taip išsireiškiau. Vaizduškės... tos pačios dvi GTX660 2GB Full HD kai kur net lenkia GTX970 ... Vienintelis minusas dviejų GTX660, kad tik ir teturi 2GB ir toliau iš full... na gal kai kur WQHD tai ju užteks. Pas mane 24 coliu FHD monikas, paprastas LG, ir man jo pakanka. Darbui linijas braižyt kažko gal ir didesnio reikės iš mano jau paminėtų, bet ... yra ir kitur kur investuoti :) Na o tarpines ką tu man besakytum tai dėsiu ir exhaust'ui ir inteikui. Tiesiog reikia pabandyti kažkada pačiam pirštą bent prikišt ir supranti tada kiek praranda oro slėgio per tarpus.

DjBendis

2016-01-16 12:42

Na pas mane oras eina kur priklauso. Gal coa nuo radiatoriaus priklauso kaip islanstytas tvirtinimas. Pas mane sonuose tarpeliu nera. Na o jeigu ten apie cpu kalbejai tada pritariu. Del tos priezasties mano cpu 6 metu senumo sukasi vos megeriau uz kaikuriuos fx procus. Nes kai isijungi palyginimus jie buna geresni yen kur pvz zaidimu kompui jokio pranasumo nedadeda :)

Post Reply
  • Information