Mažylis, arba kaip naują HW į seną korpusą sukišom

Pasidalink savo sukurtu modingo šedevru su kitais
Post Reply
ExT

2013-03-25 00:02

Vieną dieną mano draugui, ne be mano kaltės, po ranka pakliuvo nedidukas IBM desktop tipo kompiuteriukas:

Image

Draugas nebuvo patenkintas kompiuteriuko parametrais ir gerai viską apgalvojęs nusprendė į šį įdomų korpusą susimontuoti naują HW. Įdomumo dėlei, originalus HW:

Image
Image

IBM labai pasistengė ir į šitą korpusiuką sukišo HDD, loptopinį CD-RW, 200 W ATX maitblokį bei porą ventiliatorių. Be visa to, jie sugebėjo padaryti lengvai išimamą motiną :eyebrow:

Image

Na bet mums originalus HW nebuvo labai įdomus, tad su originaliu IBM CPU aušintuvu atsidarėm alaus, pasiraitojom rankoves ir kibom į darbus :dremel:

Image

Išmontavus originalią MB, teko sugalvoti kaip reikės pritvirtinti naują ITX motiną. Buvo nuspręsta, kad ją tvirtinsim 4 varžteliais su veržlėmis. Tam reikėjo išgręžti keturias skyles korpuso dugne:

Image
Image
Image
Image

Kol aš matavausi ir grežiau skyles korpuse, mano draugas ilgino originalaus maitblokio laidus. To reikėjo dėl to, kad originalus maitblokis buvo pritaikytas originaliai MB ir jo laidai paprasčiausiai nesiekė naujos MB maitinimo jungčių..

Image Image
Image
Image

Kol jis ilgino ATX laidus, aš ėmiausi gaminti HDD tvirtinimo plokštelę. Draugas nusprendė 2.5" hdd pritvirtinti virš PSU, toje vietoje, kur ankščiau buvo PCI expnsion slot. Mintis maždaug tokia, tik HDD bus tvirtinamas po tuo stiklotekstolitu, o ne virš jo:

Image

Tvirtinimui prie korpuso galo panaudojom dalį originalios detalės, laikiusios PCI jungtį:

Image

Nugręžus kniedes, liko tik mums reikalinga dalis, prie kurios ir montuosim stiklotekstolitą:

Image

Prisimatavus visas HDD ir kitas tvirtinimo skyles buvo sugręžiotas stiklotekstolitas.
Kol mano draugas ilgino korpuse įrengto power mygtuko, aušinimo ventiliatoriaus ir šviesos diodų laidus, plokštelės apačioje prigrežiojau tik daug skylių patogesniam SATA ir maitinimo kabelių tvirtinimui ir išvedžiojimui..

Image
Image
Image
Image

Gavosi tokia įdomi konstrukcija.. Antroje nuotraukoje, dešinėje pusėje galite pamatyti metalinę kojelę, kuri remiasi į PSU ir taip stabiliau laiko šitą įdomią konstrukciją.

Image
Image

Pagaliau abu baigėm savo darbus ir atėjo laikas visas dalis sumontuoti į korpusą. Pradėjom nuo MB montavimo. Tai teko daryti korpusą pavertus šonu, nes buvo labai sunku sukišti ilgus tvirtinimo varžtus su spacer'iais.

Image
Image

Tada į vietą įstatėm PSU ir mano sukonstruotą HDD tvirtinimo elementą:

Image
Image

Sujungėm visus laidus, švelniai paspaudėm ir korpusas tvarkingai užsidarė :clap:

Image
Image
Image

Persižegnojom, nusispjovėm tris kartu per patį, gurkštelėjom alaus ir paspaudėm "power" mygtuką. Niekas nesprogo ir niekas neužsidegė :clap:

Image Image

THE END

Epilogas. Pusdienis litavimo ir gręžiojimo ir iš seno IBM padarėm normalų šiuolaikišką kompą :dremel:

gabrius

2013-03-25 08:38

O jau kokie seksovi man šitie maži IBM'ai...

Prieš keletą metų ir aš grūdau normalų ATX'ą į IBM intellistation'ą.

iller

2013-03-25 20:49

moddingas gyvas! :)

DjBendis

2013-03-26 19:21

iller wrote:moddingas gyvas! :)
Manau jis butu dar gyvesnis jeigu butu daugiau reklamos.
Kol as cia neapsilankiau. Net neturejau minciu apie tai, kad galima is tradicinio pc kazka unikalaus pasidaryti :)

Darbas ziauriai vykes. Viskas padaryta kruopciai ir tvarkingai.
AMD Phenom(tm) II X6 1075T xspc block|Crucial® Ballistix® Tactical Tracer 16GB|ASUS R9 290|VGA Cooler: Aqua Computer kryographics Hawaii 290|OCZ ZT SERIES 750W|SABERTOOTH 990FX|Corsair Obsidian 750 D|Fans: Corsair AF 140|Kingston Hyperx 240|Radeon R7 240

xumot

2013-03-27 00:10

Jei nėra backplate, tai koks čia tvarkingumas?

DjBendis

2013-03-27 06:58

Tai ka dabar daryti. Visi ziures i kompo gala ir badys pirstais, kad nera jobanos skardeles.
Pas mane paprastas toveris, bet tokio daigto ir pas mane nera. Pirkau motka is antru ranku, bet man tai visai neaktualu. Pogalais gi kompo galas matomas tik tau paciam ir tai tik kai kazka jungi. Nebent esi visai medis ir be nugareles nezinai kas kur kisasi :D
AMD Phenom(tm) II X6 1075T xspc block|Crucial® Ballistix® Tactical Tracer 16GB|ASUS R9 290|VGA Cooler: Aqua Computer kryographics Hawaii 290|OCZ ZT SERIES 750W|SABERTOOTH 990FX|Corsair Obsidian 750 D|Fans: Corsair AF 140|Kingston Hyperx 240|Radeon R7 240

ExT

2013-03-27 08:45

Na jo, kad nėra back plate, tai tikrai negražu, tačiau ta sumauta plokštelė mums niekaip netilpo ten: apipjauti neturėjom su kuo, o draugui norėjosi viską pasidaryti per vieną vakarą. Backplate'as jo ateities planuose tikrai yra, bet neaišku kada tiksliai. Gal net bus išfrezuotas ir stiklotekstolito...

xumot

2013-03-27 20:25

Savaime suprantama, kad jei dėžė bus pakišta po stalu, niekas nugarinės dalies nematys. Tačiau kai ko nors nepadarai iki galo arba ne taip, kaip galbūt galėjai padaryt, būna toks savigraužos jausmas, kuris neduoda ramybės ir galiausiai priverčia tą ką nors padaryt taip, kaip reikėjo padaryt. Būtent dėl to niekada sau neleisčiau montuoti pagrindinės plokštės BE tos skardos (arba ją atitinkančios plokštelės). Šiaip ar taip, gavosi visai neprastas mažylis :thumb:

Post Reply
  • Information