iller'io geležies evoliucija

Demonstruok, ką šiuo metu gamini ar modini...
Post Reply
iller

2013-12-26 16:10

iller'io geležies evoliucija

Ką gi, nežinau ar šiame forume dar liko bent keli besilankantys nariai, bet manau, jog verta čia parodyti, ką dabar veikiu su pc. Kadangi apleidau visus modding.lt darbus tai ir su pc nieko doro nedariau.. na o po kiek laiko grįžau prie seno hobio.

Pirmąjam laikui pavyko susirinkti kažkokį senuką PC iš po ranka atsitiktinai pasitaikiusių dalių..dar su socket 775, bet PC veikė ir to užteko naršyti internete ir pasižiūrėti vieną kitą filmą. Bėja, pirmasis mano pirkinys buvo 42" LG televizorius, kuris iki šiol man tarnauja ir džiugina žiūrint HD filmus (ką darau tikrai dažmai).

Po kiek laiko su senuku PC supratau, kad laikas bent minimaliam upgrade'ui, tuo metu dar nebuvau išmėginęs SSD diskų, todėl išsirinkau nebrangų, bet , mano manymu neprastą ir kokybišką, OCZ gaminį 60GB Vertex 2. Kompiuteris labai atsigavo, viskas veikė daug sparčiau ir to man bent kuriam laikui jau pakako. Vėliau užsimaniau prisiminti senus laikus ir pažaisti NFS, todėl pirmasis mano pirkinys Amazon buvo viedeo korta XFX HD 5770. Atėjo laikas kiek didesniam Upgrade, todėl per ebay aukcioną buvo laimėtas ir įsigytas Antec P180 korpusas, kuriuo esu labai patenkintas net ir dabar. Ko gero vien dėl to, kad jo PSU ir mobo dalis atskirtos pertvara - toks sprendimas man atrodo vykęs. Ką gi, gavęs naują korpusą tuo pačiu įsigyjau ir naują PSU, kadangi reikėjo jungčių naująjai HD 5770 vaizdo kortai. Pasirinkau nebrangų ir seną modelį XFX 550W.

Image

Vėliau ėmė streikuoti PC, kartais jis tiesiog užkibdavo, kartais neįsijungdavo. Mėginau pakeisti ram'us, vaizdo kortą ir PSU, kol galų gale viskas paaiškėjo išėmus motininę iš PC, ji buvo jau pradedanti svilti.. sako bėda po vieną nevaikšto - kažkokiu būdu dar ir vieno HDD jungtis nulaužta buvo. Visa tai būtų niekai, jeigu ne RAID0 . Todėl nori nenori teko užsisakyti naują dalių rinkinį.

Image

Image

Image

Daug dalims išleisti nenorėjau, bet turėjau tikslą surinkti PC, kurį galėčiau naudoti bent du metus ir galėčiau retkarčiais išmėginti žaidimus. Mano manymu i3 ir 8GB ramo tam reikalui turi pakakti, taigi, buvo užsakytas sekantis setupas:
- Intel Core i3 3320 Dual Core CPU ( 3.30GHz, S1155, 3MB Cache, Ivy Bridge, 55W, Intel HD Graphics 2500, Advanced Vector Extensions)
- Corsair CML8GX3M2A1600C9 Vengeance Low Profile 8GB (2x4GB) DDR3 1600 Mhz CL9 XMP
- MSI Z77A-G43 Socket LGA1155

Image

Image

Image

Image

Nuo senų laikų spintoje užsilikęs Prolimatech Armageddon aušintuvas kartu su Red Vortex 14 LED ventiliatorium tiko 1156 socket'ui, bet norint sumontuoti jį ant 1155 teko pasigaminti spcialias tarpines.. Namie pradėjau ieškoti medžiagų iš kurių galiu pasigaminti tarpines, bet niek ogero neradau. Vėliau prisiminiau, akd turiu keturias atsargines kalėdinės girliandos lemputes, nuo jų porlusų nuproviau kraštus ir taip apsigaminau tarpines. Mano nuostabai viskas gerai tiko ir Megahalems aušintuvas buvo sėkmingai sumontuotas. :rock:

Image

Image

Image

Image

Aptarimas

iller

2013-12-26 16:11

Beliko viską sumontuoti į Antec P180. Korpuse priekinėje panelėje ventiliatorių nemontavau, o sumontavau du Fractal Design 120mm ištraukiančius fanus galinėje ir viršutinėje sienelėse. Nors tiesą sakant gal to viršutinio net ir nereikia, CPU neitin kaista su Prolima Armagedon aušintuvu..

Image

Image

Sumontavau Enermax maitinimo bloką, bet juop nesu pilnai p[atenkintas. Kalba ne apie jo našumą, o apie kabelius - jie nėra pakankamai lankstūs ir tai tikrai erzina, kai nori viską gražiai suslėpti ir kompaktiškai sutaplinti prie motininės plokštės šono. Itin nepatogu, kai 24pin jungtis kaip stagaras stovi ir daryk tu ką nori, o ji neklauso ir čia lieka viena išeitis - arba sleevint visus laidus arba tiesiog pirkti prailginimą.. na arba pirkti visai kitą PSU, čia aš prisimenu senia uturėtą Cooler Master Silent Pro M700, kuris kiek geresnius laidus turi, lanksčius ir visus juodus, tik dėja 24pin laidas vis toks pats netobulas. Čia aš pradedu galvot apie Corsair siūlomus PSU su visais lanksčiais laidais.. Tęsiam darbus, seną geležį išmontuojam, naują sumontuojam ir turim štai tokį vaizdą:

Image

Įsigyta XFX HD 5770 korta man ilgai netarnavo, gal po metų ji tiesiog nustojo veikusi. Dėl keistų aplinkybių taip ir nepavyko jos susitaisyti per garantinį XFX aptarnavim, todėl ėmioau ieškotis naujos kortos.. Šiek tiek pasiskaitęs apžvalgas ir komentarus bei pasitaręs su modding.lt forumiečiais nutariau įsigyti HD 7870 DD kortą, pasiieškojau ebay naudotos (nes taip pigiau) ir jau kitą vakarą laukiau savo upgrade'o :)

Image

Šiuo metu naudojama geležis:

Case - Antec P180
CPU - Intel Core i3-3220 3.3G 3MB LGA1155
CPU Cooler - Prolimatech Armageddon + Red Vortex 14 LED
MB - MSI Z77A-G43 Socket LGA1155
RAM - Corsair CML8GX3M2A1600C9 Vengeance Low Profile 8GB (2x4GB) DDR3 1600 Mhz CL9 XMP
SSD - OCZ Vertex 2 60 GB
HDD - SEA BARRACUDA 80GB 7200rpm
PSU - Enermax Modu 87+ 700 W
Case Fans - Fractal Design 120mm

Tęsinys jau greitai..

Aptarimas

iller

2013-12-30 23:11

Mėgstu kokybiškus daiktus, net jeigu kalba eina apie PC korpusus, todėl Lian Li firmos gaminiai man visuomet buvo norimas pirkinys, dėja LT jų pasirinkimas buvo nedidelis ir senais laikais, kai dar buvo bms megapolis ir moddingo skyrelis jame tik pavarvindavau seilę į ten stovinčius Lian Li full tower korpusus, o vėliau buvau įsigyjęs Lian Li PC-6070 Plus korpusą, kuriuo ilgą laiką buvau labai patenkintas ir sėkmingai naudojausi ilgą laiką, kol atėjo metas upgrade, bet tuo mano pažintis su šios firmos gaminiais ir buvo pasibaigusi..
Nepaslaptis, kad šios kompanijos produkcijos kainos nėra žemos, todėl būdamas ganėtinai taupus asmuo pasižiūrėjau ką siūlo aukcionai ir radau neblogą pasiūlymą, buvo parduodami Lian-LI PC-32B, nauji, tačiau ne originalios dėžėse ir be logotipo ant case, nes buvo skirti kažkokiai gaso sistemų kompanijai, kuri vėliau juose rinko PC.. pamaniau, kad horizontalaus HTPC tipo case niekad dar neturėjau ir visai šaunu būtų tokį išmėginti, juo labiau, kad po stalu turėjau vietos. Ilgai nedvejodamas įsigyjau visus du :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Aptarimas

iller

2014-01-02 00:14

Ir štai sistema jau sumontuota į naują case. teisa, į šita case netilpo Prolimatech Armagedon aušintuvas, tai teko sumontuoti senuką AC, bet ir jis atlieka savo funkciją neprastai. Kol kas galvoje sukasi mintis tik apie tvirtinimus SSD diskams rėmelyje, nes vienas jau sumontuotas po DVD-RW, kitas rėmelis tuščias, bet jis 5.25, tai nebent perėjimus kažkokius naudot 5.25 į 2.5. Ir vis dar svarstau pie CPU aušinimą, svarstau ir dvejoju dėl watercoolingo..

Image

Image

Image

Aptarimas

iller

2014-02-05 21:12

Image

Kažkaip nesugalvojau kaip be didesnių pjasutymų ir modifikacijų sumontuoti Corsair H80 sistemą, be to - montuojant į case GPU ji nenorėjo tinkamai atsistoti į savo vietą, nes dvigubas pci slot turi varžtus, kurie neleido kortos tinkamai prisukti į case.. visa tai gal ir nebūtų didelė bėda, bet man panižo rankos ir vėl kibau į kitą korpusą.. kaip sakant, nauja tai pamiršta sena (ar pan.) tai vėl grįžau prie kažkada turėto Antec Mini P180. Kažkas pasakys kad koks skirtumas tarp mano pirmojo antec P180 ir šito, tai esminis skirtumas buvo vidus - čia jis jau juodas, be to - man patinka mažesnės sistemos, kur viskas labai kompaktiškai sumontuojama. Kol kas naršydamas ir žiūrinėdamas internete korpusus neradau sau nieko kito, į ką labiau kryptų akys, daugelis jų neturi dulkių filtrų, o antec filtrai, manau turintys neduos man pameluot, savo darbą atlieka puikiai. Mažas, patogus korpusas - tai ko man reikia. Iki pilnos laimės reiktų tik SSD diskų palaikymo... Dar aišku lango dabar užsimaniau, tik kažin kaip toks skardos/plastmasės sumuštinis pjausis :dremel:

Nupirktas Antec Mini P180 buvo kiek įmanoma išardytas ir visas išvalytas, nukirpta daugelis į priekinę panėlę einančių laidų - jų niekad nenaudoju, o korpuso viduj mėgstu kuo mažesnę laidų raizgalynę.

Image

Kadangi turėtas case buvo midi ATX ir motininė tokio pat formato, tai teko pasieškoti mATX. Nutariau įsgyti naudotą Asus Maximus IV GENE-Z, nesu spartinimo entuziastas, tačiau patiko spalvinė kortos gama, vis šiokia tokia spalvinė tematika bus viduje.

Image

Image

Žinoma kaip be cable management'o, čia padės dirželiai.. tuo pačiu dar ir varžtų komplektas nupirktas, kad nepristigtų.

Image

Aptarimas

iller

2014-02-16 15:03

Štai kaip atrodo sistema dabar.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Post Reply