Nupaveiksluotos ASUS ir Gigabyte LGA2011 motininės plokštės

Naujienos iš plataus pasaulio
Post Reply
Suvirintojas
Posts: 85
Joined: 2010-12-22 17:11
Contact:

2011-05-30 18:01

Šių metų pabaigoje Intel pakeis ir entuziastams skirtą LGA1366 lizdo platformą nauja, naudojančia LGA2011 lizdą ir palaikančią sparčiausius Sandy Bridge E serijos centrinius procesorius. Pagrindinių plokščių gamintojai naujų procesorių pristatymui bus puikiai pasiruošę, kadangi jau dabar demonstruoja pirmąsias pagrindines plokštes su nauju lizdu ir jam pritaikytu X79 lustų rinkiniu.

ASUS pademonstruota C1X79 EVO iš pirmo žvilgsnio atrodo tikrai neįprastai. Pradedant taip seniai pagrindinėse plokštėse naudota, jog netgi spėta primiršti geltona montažinės plokštės spalva, baigiant atminties lizdų išdėstymu: po du lizdus iš dviejų procesoriaus pusių. Tai greičiausiai susiję su sudėtingu procesoriaus atminties valdiklio kontaktų išdėstymu, mat Sandy Bridge E procesorių integruotas atminties valdiklis palaiko net keturis atminties kanalus. Taigi maksimaliam atminties pralaidumui pasiekti reikės užpildyti visus keturis DDR3 atminties lizdus.

Image

ASUS pagrindinėje virš procesoriaus matyti 7 fazių įtampos reguliatorius (viena fazė greičiausiai skirta sistemos agentui). Plokštėje randame net 14 SATA lizdų. Ir tai su X79 pagrindinėmis plokštėmis taps norma, nes būtent tiek lizdų palaiko šis lustų rinkinys. 10 iš šių SATA lizdų yra 6 Gbps pralaidumo.

Galinė plokštės sienelė iš pirmo žvilgsnio atrodo pakankamai tuščia. Matyti tik garso plokštės lizdai, trys kitų prievadų blokai, kuriuose greičiausiai yra tinklo posistemis, ir USB lizdai. Viršutinėje dalyje, kur paprastai rastume daugiau jungčių matyti įtampos reguliatorius dviems kairėje pusėje esantiems atminties kanalams.

Tarp praplėtimo lizdų randame tris naujo standarto PCI-E 3.0 x16 lizdus, du x1 bei vieną x4 lizdus. Pilnu pralaidumu visi trys x16 lizdai, žinoma neveiks, mat Sandy Bridge E procesoriuose integruotas PCI-E valdiklis palaiko tik 40 linijų.

Gigabyte su savo GA-X79A-UD3 lieka prie savo neseniai pradėtos naudoti juodos spalvų gamos. Atminties lizdų išdėstymas čia toks pats kaip ir konkurentų pagrindinėje plokštėje, SATA lizdų taip pat 14. Procesoriui maitinti naudojamas 6 fazių įtampos reguliatorius.

Image

Nors UD3 serija priskiriama prie pigiausių kompanijos modelių, čia randame net penkis PCI-E x16 lizdus (tiesa, neaišku, kaip jiems paskirstytos duomenų linijos) ir vieną PCI lizdą. Galinėje panelėje - įprastos 8 kanalų garso jungtys, tinklo posistemis ir krūva USB.

Abiejose plokštėse, kaip ir dabartinės Sandy Bridge platformos atveju, iš "lustų rinkinio" lieka tik pietinis tiltas - X79. Visa likusi logika, įskaitant atminties valdiklį ir PCI-E valdiklį integruota į centrinio procesoriaus kristalą.
Image

Post Reply
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 1 guest