Geforce GTX 590 konstrukcinės ypatybės ir specifikacijos

Naujienos iš plataus pasaulio
Post Reply
Suvirintojas
Posts: 85
Joined: 2010-12-22 17:11
Contact:

2011-03-14 22:39

Pristatydama sparčiausią savo dviejų grafikos procesorių plokštę Radeon HD 6990 į kompromisus nesileido: plokštė turi du visiškai "neapkarpytus" Cayman lustus, galingą ir triukšmingą aušinimo sprendimą ir netgi termopastą, kurios AMD nerekomenduoja keisti jokia kita, o 300 W plokštės energijos sąnaudų slenkstis, aprašytas PCI-E specifikacijoje, liko ignoruotas. Savo dviejų GPU grafikos plokštę netrukus ketina išleisti po savaitės - kovo 22 dieną, ir atrodo, jog Nvidia tikrai nori susigrąžinti sparčiausios grafikos plokštės gamintojo vardą.

Pasirodžiusioje skaidrėje matyti plokštės ir aušintuvo modeliai bei trumpos specifikacijos. Plokštė turi du pilnai veikiančius GF110 grafikos procesorius su 512 CUDA branduolių. Kiekvienam grafikos procesoriui dedikuota po 1,5 GB grafikos atminties, taigi ir TMU bei ROP skaičius išliko identiškas GTX 580 plokštei. Tiesa, veikimo dažniai turėtų būti mažesni, kadangi plokštės energijos sąnaudos turėtų siekti iki 365 W (neminima, ar tai apkrova žaidimuose, ar maksimalios energijos sąnaudos), o su GTX 580 dažniais tai atrodo pakankamai nerealu. Neoficialiais duomenimis GPU dažnis turėtų siekti apie 600 MHz, o CUDA branduolių, apie 1200 MHz. Atminties dažnis taip pat gali būti mažesnis nei 1000 MHz (4000 GT/s). Nepaisant sumažintų dažnių nepanašu, jog plokštė galėtų nusileisti Radeon HD 6990, netgi detaliai neanalizuojant techninių charakteristikų.

Plokštės aušinimo konfigūracija labai panaši į HD 6990. Kiekvienam GPU aušinti skirti radiatoriai su garų kameromis, o ventiliatorius įtaisytas tarp jų. Montažinės plokštės ilgis siekia 11 colių, o grafikos procesorių įtampos reguliatorius sudarytas iš 10 fazių (po 5 kiekvienam GPU), papildomas maitinimas plokštei atkeliaus dviem 8 kontaktų maitinimo kabeliais. Kartu ir džiugina ir neramina skaidrėje parodytas lengvai nuimamas plastikinis dangtelis su ventiliatoriumi. Viena vertus tai labai patogus dalykas valant kompiuterį, kita vertus, tai gali pranašauti apie dažną ventiliatoriaus valymo poreikį ir aukštas veikimo temperatūras bei didelį triukšmą.

Image

Post Reply
  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 1 guest